Na této webové stránce jsme dočasně přemístili fotky a informace z rekonstrukce ...
Additional information and photos from the just completed reconstruction are below:
 

Vacek Bio-Market s.r.o.
Děkujeme všem občanům za pochopení a strpení nezbytně nutné kompletní rekonstrukce prodejny která právě úspěšně proběhla 1.11.2014-14.11.2014 v historicky chráněném objektu Saský dvůr ve vlastnictví MčPrahy 1, která Vám slouží již 23 let od r. 1991.
Bio-Market je znovu otevřen již od 15.11.2014 a v plném provozu!
The Vacek Bio-Market sro Food Store at the Charles Bridge is once again OPEN since Nov. 15, 2014.
after undergoing a complete reconstruction including the historical tile floors and interiors and fixtures

Nové fotky nově zrekonstruované prodejny Vacek Bio-Market sro! New Photos!

Virtuální prohlídka - Virtual Tour of the Vacek Bio-Market sro Store - NEW!

 

BIOMARKET OPĚT OTEVŘEN PO CELKOVÉ REKONSTRUKCI !

VACEK Bio-Market sro STORE at Charles Bridge is newly re-opened since Nov.15, 2014
after undergoing a total reconstruction of the store premises in record-short 2 weeks time!

 Vacek BioMarket sro v r. 2015 oslavuje 24. rok  provozu -- Celebrating our 24-th Anniversary!

 
 
Zde jsme pro Vás dočasně archivovali fotky a komentáře z průběhu celkové rekonstrukce obchodu Vacek Bio-Market sro která proběhla v říjnu 2014.  Fotky a komentář jsou přeházené všelijak a na revizi fotek a komentáře snad někdy brzy bude čas, ale alespoň jsou takto dočasně "uklizené" z hlavní index stránky webové stránky www.BioMarket.cz aby jste se mohli více věnovat prohlédnutím nově pořízené "Virtuální prohlídky" současného nově zrekonstruovaného obchodu, což je to hlavní na čem záleží, jak obchod vypadá a funguje teď!  Tak doufáme, že se brzy přijdete na nově zrekonstruovaný obchod osobně podívat a vítáme Vaše případné komentáře jak by se obchod mohl nadále vyvíjet aby ještě lépe vyhovoval Vašim potřebám. 
 
Hello our many English-speaking customers, we hope that you are pleased by the many improvements in the look and operation of the newly reconstructed Vacek BioMarket store and so that you can compare the "before" and "during reconstruction" and "after reconstruction" photos we have placed them here so that they would not slow down your looking through the main "index" page of the website, because what is really most important is how the store looks and what goods and services it offers you now, after the reconstruction, and we welcome your ideas and suggestions for improvement in the future which is always most important, to keep improving and trying to be an even more constructive part of the local community.
 
 

Historie Rekonstrukce   

Photos and Information about the history
of the BioMarket store and it`s reconstruction in 2014

Podívejte na malé ukázky jak vypadá prodejna Vacek Bio-Market jen pár dní po znovuotevření po náročné celkové rekonstrukci (fotky jsou z 19.11.2014):
The following photos were taken Nov. 19, 2014 just 4 days after completion of the total reconstruction
(Photos were taken after-hours at night, during daylight hours the store looks much brighter and cheerful!)

     
 
Takto vypadala nově rekonstruovaná prodejna Vacek Bio-Market 13.11.2014, dva dny před znovuotevřením prodejny:
The following photos were taken on November 13, 2014, towards the end of the incredibly fast total reconstruction of the store:


Více informací a fotky z průběhu rekonstrukce jsou dostupné dole ke konci této stránky.

A little history from the BioMarket archive regarding the recently completed complete reconstruction of the entire store premises in a record short period of just 2 weeks, who would have believed such a feat to be possible while still complying with all the requirements of the building department, historical preservation etc.!

Následující jsou fotky z průběhu kompletní rekonstrukce prodejny v rekordně rychlém čase od 1.11.2014 - 14.11.2014 po téměř dvouleté předchozí dílčí rekonstrukci ... (nejnovější fotky již po rekonstrukci jsou dostupné nahoře hned na začátku této "index" webové stránky. )

Důležité oznámení týkající se konečné fáze již téměř dva roky probíhající
celkové rekonstrukce prodejny: BioMarket byl uzavřen 1.11. do 14.11. 2014

Tak se podívejte na malé ukázky jak  prodejna Vacek Bio-Market vypadala dva dny před ukončením rekonstrukce:
Fotky z 13. listopadu / Photos were taken November 13:

 

 

 
Věříme, že jste si všimli menších i větších změn a výměn zařízení vedoucích k  modernizaci a zlepšení fungování naší prodejny která jak jste si jistě vědomi se nachází v historicky chráněné cca půl tisíciletí staré budově "Saský dvůr"  kam jak se traduje král Karel IV  chodil na večeři, to  zde ještě nebyla prodejna potravin.
http://www.kralovskacesta.cz/cs/prohlidka/objekty/sasky-dum-u-steinicu.html
V zájmu zlepšení prodejny jsme se při obnově nájemní smlouvy s majitelem objektu MčPrahy 1 zavázali k rozsáhlým a finančně i provozně velmi náročným rekonstrukcím vybavení a technického zázemí prodejny, které již z větší části proběhli v uplynulých téměř dvou letech za plného provozu.  Nyní je ale na řadě poslední větší projekt tj. rekonstrukce dlážděné podlahy dle požadavků památkového ústavu a majitele objektu a stavebního úřadu atd. a čeká nás nelehký úkol, jelikož technický postup při výměně resp. restaurování historicky autentické a patřičné dlažby vyžaduje uzavření prodejny na nezbytně dlouhou dobu dvou týdnů, od 1. 11. do 14. 11, 2014 včetně, ano bohužel je to tak, není jiná možnost jak splnit tento závazek který musí dle nájemní smlouvy být dokončen do konce tr. než poprvé v historii fungování naší prodejny uzavřít prodejnu a vyklidit veškeré zboží a vybavení a dát možnost specializované a pečlivě vybrané firmě v této nejkratší možné době vzhledem k náročnosti technických postupů vyžadovanými památkáři odstranit veškerou současnou jak kde za minulého režimu zpackanou dlažbu a nahradit jí novou dlažbou která bude  zhotovena a také vypadat a fungovat tak jak byla budova historicky vybudována.
Je to opravdu velký krok a budeme potřebovat Vaše pochopení spolupráci a pomoc abychom toto dvoutýdenní velmi těžké období když bude prodejna uzavřena úspěšně absolvovali. Takže aby nebyli zbytečné překvapení a zklamání zákazníků kteří netušili že prodejna bude na zmíněné dva týdny z technických důvodů uzavřena, a nešířili se zbytečné všelijaké domněnky a fámy uvádíme zde harmonogram uzavření a znovuotevření prodejny a věříme, že budete u nás spokojeně nakupovat až do samého ukončení prodeje a zahájení rekonstrukčních prací a že se všichni opět vrátíte a budete u  nás nakupovat co nejdříve to je pro Vás možné po ukončení těchto prací.

Časový harmonogram rekonstrukce historické dlažby v prodejně:

1. listopadu 2014 (sobota) zahájení rekonstrukce,

Prodejna Vacek Bio-Market s.r.o.  bude uzavřena
již od 20:00 hodin večer na konci prodejní doby v pátek 31. 10. 2014,
do půlnoci se bude obchod vyklízet a od půlnoci nastoupí vyklízecí firma a 2. 11. 2014 se začne bourat podlaha. Pro společnost Vacek Bio-Market s.r.o. to znamená velmi náročné dva týdny kdy nebudou žádné tržby a přitom stálé náklady a náklady na zmíněnou rekonstrukci jsou neúprosné, ale věříme, že jsme připraveni tento velmi náročný a obtížný úkol úspěšně splnit, jiná možnost není. 
Po dobu rekonstrukce prodejna prostě musí být zavřena jelikož bude všude tolik prachu, že technicky nebude možné v období rekonstrukce ani v omezené míře prodávat cokoli, jelikož celý obchod bude vyklizen a přístupy do zázemí uzavřeny.

15. 11. 2014 (sobota) znovuotevření prodejny Vacek Bio-Market sro

15. listopadu 2014 (sobota) v 5:00 ráno musí mít stavební firma dílo rekonstrukce podlahy a další nasmlouvané rekonstrukce hotové a již v 7:00 hodin ráno pouhé 2 hodiny po skončení rekonstrukce dojde k znovuotevření obchodu.
Pevně věříme že tímto odvážným ale nezbytným krokem neztratíme Vaši přízeň a že budete spokojení nově rekonstruovaným vzhledem prodejny včetně nového vybavení a samozřejmě pokud to je vůbec možné ještě širšího sortimentu zboží v tak malém prodejním prostoru.
    
On right is an ENGLISH Press-Release in .pdf:

 

  
If you have the stomach for it click in the photos above --- 15 photos in all
have been added on November 11 by the construction company so that
you can see for yourself just how complex and down to the bare walls
and bare floor this last phase of the reconstruction is!

Některé fotky jsou dvakrát, některé nejsou zobrazené, něco není v pořádku s FrontPage softwarem na tvorbu webových stránek ale to se brzy napraví a uvidíte brzy během pár dní fotky rekonstruované a nově znovu otevřené prodejny!
Přijďte nám pomoci oslavovat znovu-otevření BioMarketu!

Some of the photos may appear twice, some miniatures open to different photos, not sure what happened with the FrontPage software but at least you get to see some photos for now, more coming soon of the finished and freshly-re-opened store, come help us celebrate the re-opening!
Yet in just a couple of days the Vacek Bio-Market store will once again be teeming with literally thousands of customers per day doing their shopping!

 
Fotky které zde dostupné v následujícím odkazu v tzv.  virtuálná prohlídce jsou z května 2012 neboli
několik let před kompletní rekonstrukcí prodejny, která je již of 15. 11. 2014 znovu otevřema a v plném provozu!
ENGLISH:  The following photos available for comparison are from a "virtual tour" from May 2012. several years prior to the complete reconstruction of the Vacek Bio-Market sro food store which just took place in the almost unbelievably short time from November 1 through November 14, 2015.  The BioMarket store was re-opened on schedule on November 15, 2014, and the inventory and sales are rapidly approaching the level prior to the complete reconstruction of the store premises, which are inside an almost half-a-milleniium old historically protected building which is physically attached to the world-famous Charles Bridge in Prague.  The reconstruction and two-week closure of the store was necessary to satisfy the requirements of the historical oversight division of the building department and of the City of Prague, owner of the historical building,

Takto vypadala nově rekonstruovaná prodejna Vacek Bio-Market 13.11.2014, dva dny před znovuotevřením prodejny:
The following photos were taken on November 13, 2014, towards the end of the incredibly fast total reconstruction of the store:


Více informací a fotky z průběhu rekonstrukce jsou dostupné dole ke konci této stránky.
Additional information and photos from the just completed reconstruction are below:

http://www.kralovskacesta.cz/cs/prohlidka/objekty/sasky-dum-u-steinicu.html

Fotky které jsou zde dostupné v následujícím odkazu v tzv.  virtuálná prohlídce jsou z května 2012 neboli
několik let před kompletní rekonstrukcí prodejny, která je již of 15. 11. 2014 znovu otevřema a v plném provozu!

FOTODOKUMENTACE Virtuální prohlídka prodejnou Vacek Bio-Market sro (17MB .pdf)

 
 

BIOMARKET OPĚT OTEVŘEN PO CELKOVÉ REKONSTRUKCI !

VACEK Bio-Market sro STORE at Charles Bridge is newly re-opened since Nov.15, 2014
after undergoing a total reconstruction of the store premises in record-short 2 weeks time!

 Vacek BioMarket sro v r. 2015 oslavuje 24. rok  provozu -- Celebrating our 24-th Anniversary!

 
 

Nové fotky nově zrekonstruované prodejny Vacek Bio-Market sro! New Photos!

Virtuální prohlídka - Virtual Tour of the Vacek Bio-Market sro Store - NEW!